Την ιστορική ομάδα του Άρη Θεσσαλονίκης νίκησε το απόγευμα του Σαββάτου στο κλειστό του Πυθαγορείου ο Κέρκης για την Pre League ανδρών στο βόλεϊ, με καθαρή νίκη-τρίποντο, μετά από τα προηγούμενα, και πάλι εντός έδρας, αποτελέσματα που της στέρησαν βαθμούς, την ήττα από την Καλαμάτα και τη νίκη στο τάι μπρέικ απέναντι στον Φλοίσβο.

Τη φορά αυτή, στην 4η αγωνιστική, οι παίκτες του Αντώνη Παπαδόπουλου μπήκαν δυνατά και δεν έδωσαν δικαιώματα στους Θεσσαλονικείς: Ο Κέρκης πήρε το πρώτο σετ με 25-20 και το δεύτερο με 25-18.

Στο τρίτο ανέβηκε ο Άρης, που επιβλήθηκε με 22-25.

Ωστόσο, το τέταρτο σετ έμελλε να είναι και το καθοριστικό, καθώς η ομάδα της Σάμου το κέρδισε με 25-20 και μαζί τον αγώνα με 3-1.

Α.Σ. ΚΕΡΚΗΣ (Αντώνης Παπαδόπουλος): Καπετανίδης, Καρατζάς, Κουτσομύτης, Νικολάκης, Τουρνάκης, Σπυριούνης / Καρασαββίδης (λ), Φραγκιαδάκης (λ), Ψυχουντάκης, Εφραιμίδης.

Α.Σ. ΑΡΗΣ (Χρήστος Πάτρας): Στεφανίδης, Πεντίδης, Αναστασιάδης, Γκαρούτι, Τζελάτη, Γαληρόπουλος / Πάντσιος (λ), Βάκουλης (λ), Κομητούδης, Λεωνιδόπουλος, Δέρβας.

Στους άλλους σημερινούς αγώνες:

Α.Ο. Καλαμάτα 80 – ΑΕΚ 3-2 (25-18, 19-25, 25-20, 21-25, 15-6)

Φλοίσβος – Α.Σ. Πανερυθραϊκός 3-1 (27-25, 25-27, 25-16, 25-18)

Ο.Π.Α.Θ. Περσέας – Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής 3-2 (15-25, 29-31, 25-22, 25-16, 15-11).

Ρεπό είχε ο Αιγιαλέων.

Δείτε και πώς έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία.

Την επόμενη, 5η αγωνιστική, ο Κέρκης για πρώτη φορά φέτος παίζει εκτός έδρας, στο Αίγιο. Το ερχόμενο Σάββατο 3 Δεκεμβρίου, στις 6μμ, αντίπαλός του θα είναι ο Αιγιαλέων.

Φωτογραφίες: Νίκος Στεφανής