Φωτογραφίες από τη σελίδα του Δημήτρη Νικολαΐδη στο facebook

Το δεύτερο για φέτος τουρνουά beach volley πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο στο γήπεδο του beach bar Mare Deus στο Ποτοκάκι.

Όπως αναφέρει ο προπονητής και υπεύθυνος της διοργάνωσης, Δημήτρης Νικολαΐδης, “το Σάββατο, στον τελικό γυναικών είχαμε την επικράτηση των έμπειρων αθλητριών Kotpyeva Ana / Λιάπη Ζέφη επί των νεαρών Πασσαλίδη Κατερίνα / Βακρά Μαρία – Παρασκευή με 2-0.

Στην κατηγορία των ανδρών είχαμε την επικράτηση των Καταχιώτη Γιάννη / Αγγελάκη Ανδρέα επί των Γούναρη Θοδωρή / Βουρλιώτη Μάρκου με σκορ 2-1.
Την Κυριακή 22/8 είχαμε συμμετοχή 10 ομάδων στην κατηγορία του μικτού.
Μετά από προκριματικούς αγώνες των τριών ομίλων είχαμε τα ζευγάρια των ημιτελικών Πασσαλίδη Κατερίνα / Στεργίου Γιώργος – Eva & Pavol Trnovec : 2-0 α.α. και Νικολαΐδου Ζαφειρία / Πυργιώτης Νίκος – Kotpyeva Ana / Βουρλιώτης Μάρκος : 0-2.
Στον τελικό η ομάδα των Kotpyeva Ana / Βουρλιώτης Μάρκος επικράτησε με 2-0 σετ των Πασσαλίδη Κατερίνα / Στεργίου Γιώργος.
Συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες που συμμετείχαν και ένα μεγάλο ευχαριστώ στους χορηγούς μας, στο beach bar Mare Deus και σε όσους βοήθησαν στην διεξαγωγή του.
Στους φιναλίστ και νικητές των τελικών και των τριών κατηγοριών δόθηκαν μετάλλια και δώρα από τους χορηγούς του τουρνουά”.
Δείτε φωτογραφίες από το 2ο τουρνουά beach volley στο Mare Deus!