Την πρώτη του φετινή νίκη στο πρωτάθλημα της Pre League στο βόλεϊ πέτυχε το απόγευμα του Σάββατου στο Πυθαγόρειο ο Κέρκης.

Στο κλειστό του Πυθαγορείου, στον δεύτερο εντός έδρας αγώνα του, κατέβαλε πολύ δύσκολα τον μαχητικό Φλοίσβο Παλαιού Φαλήρου, με 3-2 σετ, και μάλιστα με 19-17 στο πέμπτο σετ.

Η ομάδα της Σάμου μπήκε δυνατά και πήρε το πρώτο σετ με 25 – 19. Στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι ανέκαμψαν και το πήραν με 23 – 25, για να ξαναπάρει προβάδισμα ο Κέρκης με 25 – 20 και να ισοφαρίσουν οι Φαληριώτες με 22 – 25, πριν κριθούν όλα στο τάι μπρέικ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Α.Σ. ΚΕΡΚΗΣ (Αντώνης Παπαδόπουλος): Ψυχουντάκης, Εφραιμίδης, Νικολάκης, Τουρνάκης, Χαντ, Καπετανίδης / Καρασαββίδης (λ), Φραγκιαδάκης (λ), Κουτσομύτης, Αναγνωστόπουλος, Σπυριούνης.

Α.Ο. ΦΛΟΙΣΒΟΣ (Παναγιώτης Λακασάς): Δρογκάρης, Τζουγκαράκης, Γκίλμπερτ, Αναγνώστου, Ντέντον, Μπακοδήμος / Γκούζντα (λ), Σπιταδάκης (λ), Μαρσέλλος, Αγγελόπουλος, Χριστόπουλος Ν., Παπαδόπουλος.

Διαιτητές: Παπαχατζής Π., Χιώτης, Παρατηρητής: Περρής

Στους άλλους αγώνες της 3ης αγωνιστικής:

Αιγαλέων – Καλαμάτα 0 – 3 (8 – 25, 19 – 25, 21 – 25).

Ηρακλής – Πανερυθραϊκός 3 – 0 (25 – 21, 25 – 22, 25 – 23).

ΑΕΚ – Περσέας 3 – 0 (25 – 21, 25 – 19, 25 – 15)

Ρεπό ο Άρης.

Δείτε πώς διαμορφώνεται η βαθμολογία μετά από τα τρία πρώτα παιχνίδια – ο Κέρκης έχει δύο αγώνες καθώς ήδη έχει κάνει το ρεπό του (είναι 9 οι ομάδες).

Στην επόμενη 4η αγωνιστική ο Κέρκης παίζει και πάλι εντός έδρας στο Πυθαγόρειο, με αντίπαλο τον Άρη Θεσσαλονίκης, το Σάββατο 26 Νοεμβρίου, στις 6 το απόγευμα.