Η ομάδα του Πυθαγόρα Κοντακαίικων γνώρισε την Κυριακή την ήττα με σκορ 3-1 από την αντίστοιχη του Κερατσινίου, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 8ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι υπεύθυνοι της ομάδας αναφέρουν το παιχνίδι τα εξής:

Δεν είναι υπερβολή να πούμε ότι μέχρι και το 43′ που δέχτηκε την ισοφάριση, ο Πυθαγόρας ήταν καλύτερος, έπαιξε εξαιρετικό ποδόσφαιρο, με όμορφες συνεργασίες και προηγήθηκε κιόλας με το καταπληκτικό γκολ του Μπρεγκνα.

Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου δεχτήκαμε την ισοφάριση και αμέσως μετά έγινε η ανατροπή.

Το Κερατσίνι ως έμπειρη και ποιοτική ομάδα κατόρθωσε από κει κι έπειτα να διαχειριστεί το παιχνίδι, έχοντας τον έλεγχο και η ομάδα μας ειδικά από το 60′ κι έπειτα άρχισε να βγάζει μια κούραση πολύ λογική λόγω και της υπερπροσπάθειας του πρώτου μέρους.

Και πάλι, οπως στο προηγούμενο παιχνίδι, στο τελευταίο λεπτό του αγώνα δεχτήκαμε το γκολ που έκλεισε το σκορ, αυτή την φορά με πέναλτι που παραχώρησε ο Χατζηανδρέου.

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την μεγάλη προσπάθεια.

Έδωσαν ότι είχαν μέχρι και το τελευταίο λεπτό, έβγαλαν ψυχή και πάθος και κοίταξαν στα μάτια μια εξαιρετική ομάδα που μετέχει για 3η σερί σεζόν στην Γ’ Κατηγορία“.

Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα μετά από αυτήν από τον Αστέρα Βάρης για την 1η αγωνιστική.

Tα φτηνότερα αεροπορικά εισιτήρια με την εφαρμογή Low Fare Calendar της Aegean!

Discover the best flight deals with Aegean Airlines Low Fare Calendar!